KASABAYA BİR ÇİFT SÖZ : 8 KASIM STADI BİZİMDİR; KALE DİREKLERİ SİZİNDİR.

Cuma, Temmuz 8

Siyami Aslan Aday Olmayacak !!


5 yıllık birliktelik Siyami Aslan'ın tekrar aday olmayacağını açıklaması ile sona erdi. Daha kongre olmamasına rağmen tekrar aday olmayacağını varsayarak kendisine bir derleme yapmak durumundayız.

Zaman zaman tribünler ve Siyami Aslan arasında anlaşmazlıklar olmuştur. Benim daha önce Siyami Aslan'ın bırakması gerektiğine yönelik yazılarım da olmuştur. Bunların hepsini bir kenara bırakıp güzel ayrılalım.

Siyami Aslan bu kulübü sıfırdan alıp bu günlere getirdi. Bugün dönüp ardına baktığımızda güzel antreman sahalarımız yok. Futbolcuların kalacağı doğru düzgün bir konaklama tesisimiz de yok. Sadece eski sanayinin içinde Lüleburgazspor'a ait bir tesisimiz (halı sahamız) var ve başarılı ya da başarısız geride bıraktığımız sezonlar.

Siyami başkan bizi karadenizli teknik direktörlerin staj yeri haline getirmeseydi bugün Bankasya 1. Ligin kapısında dahi olabilirdik. Bu yüzden şahsım adına kendisine tepkiliyim. Kendisi başkanken en başarılı dönemimizi ve en başarısız dönemimizi aynı sezon içinde yaşadık. O sene zihinlerimizde simsiyah bir hüzün senesi. Zeki Erguvan ve İsa Turan'ın takımın başında olduğu sezondan bahsediyorum. Başkana açık yüreklilikle soruyorum; o sezon yaptığı hamleden dolayı pişmanlık duyuyor musunuz ?

İyisiyle kötüsüyle geçen 5 senenin ardından kendisine teşekkür ediyorum. Sözlerimi de Oğuz Atay'ın Olric derlemelerinden birisiyle noktalandırayım;

"Gidenler gemileri yakmasa da, biz çoktan yaktık limanları.."

Yolun açık olsun başkan.
Kongre üyesi olduğun Trabzonsporda daha iyi işler yapabilirdin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder