KASABAYA BİR ÇİFT SÖZ : 8 KASIM STADI BİZİMDİR; KALE DİREKLERİ SİZİNDİR.

Pazar, Kasım 4

İlk galibiyet gollü oldu...

      Kırklareli Sanayispor'u kendi evimizde 4-2 mağlup ettik.Goller Berkcan, Tolga(2) ve Onurhan'dan geldi.
      5. haftada ilk galibiyetimiz gollü oldu. Maça hızlı başladık.
Maçın başlarında Tolga'nın ayağından penaltı kaçırdı, ataklarını sıklaştıran Lüleburgazspor 20 dakikada sağ kanattan Uğur'un taşıdığı topu ceza sahası içinde Tolga'yla buluşturdu Tolga'nın vuruşu rakir savunmadan sekip Berkcan'ın önüne düştü. Kafa vuruşuyla Lüleburgaz'ı 1-0 öne geçirdi.
      Daha sonra bir kaç atağımızda beceriksizlilerden dolayı sonuca gidemedik. Kırklareli Sanayispor futbolcusunun  35 metreden vurduğu top ağlarımızla buluşunca sonuç 1-1'e geldi.
İkinci yarı ilk yarıya nazaran biraz daha kontrollü Sahne de Tolga vardı 60.dakikada sağdan gelen ortaya nefis kafa vuruşuyla 2-1 öne geçirdi.70'lerde farkı 2'ye çıkardı.75'ten sonra oyuna giren Onurhan 90'da kalecini üzerinden harika bir top aşırtarak maçı 4-1'e getirdi.
      Maçın uzatma dakikalrının sonunda kazanılan frikiği güzel bir şekilde değerlendiren Kırklareli temsilcisi skoru belirledi. 4-2
      Seyfullah hoca'nın tabir-i caizse şapkadan tavşan çıkarma istediği Onurhan'ın kaybolmasına neden olacakken oynadığı mevkisinde değil de bu maçta oynadığı orta alana mevkinde daha başarılı olabileceğini hocasına gösterdi.
      Maça yine ilgi vardı. Bu takım geçen seneki oyunuyla burayı sonuna kadar hakediyor. Ama desteğimizi hiçbir zaman esirgemeyen biz hakediyormuyuz?
      Bu takıma şahıslardan çok kurumlardan destek gelmesi gerekiyor, umarım bu destek sağlanır.
      Bir şehrin spor takımı şehri temsil etmiyor mu? Reklam ise bu da reklam isim duyurmaksa işte tam yeri.


 
      Milyarlarca liranın döndüğü bu sektör de aslında yerinin daha üstlerde olan bir takımın ilgisizlikten ne hallere düştüğünü hepimiz seyrediyoruz. Şehrin heyecanı kalmamış, maçlarda ücret alınmamasına rağmen eski doluluk yok. İlgi başarıyla gelir ama başarının da en büyük nedeni sahip çıkmaktır.

      Geçmiş geçmişte kalmıştır. bu şehirde yaşayan buralı olan olmayan en üstten en alta kadar herkese sorumluluk düşüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder