KASABAYA BİR ÇİFT SÖZ : 8 KASIM STADI BİZİMDİR; KALE DİREKLERİ SİZİNDİR.

Çarşamba, Mart 6

Statü

Sezonun ortalarına geldiğimizde 3 Kırklareli takımının BAL'daki akıbeti konusunda ne olacak statüden bakalım.


2012-2013 SEZONU

BÖLGESEL AMATÖR LİG STATÜSÜ

(…)ı) BAL Kontenjanı 2 (iki) takım olup 3 (üç) Takımla Temsil Edilen Afyonkarahisar ve Kırklareli İlleri

2012 – 2013 sezonunda, BAL’da iki takımla temsil edilme hakkı olup da; TFF 3.Lig’den

düşmeler nedeniyle üç takımla temsil edilen Afyonkarahisar ve Kırklareli illerinin;

A)  3 takımdan biri TFF 3.Lig’e yükselir, iki takımı küme düşerse, ilin en üst yerel liginde birinci ve ikinci olan takımlar doğrudan BAL’a yükselir.

B) 3 takımdan biri TFF 3.Lig’e yükselir, bir takım küme düşerse, ilin en üst yerel liginde birinci olan takım doğrudan BAL’a yükselir. Kalan takım ise yerel lig ikincisi ile baraj müsabakası oynar.
C) 3 takımdan biri TFF 3.Lig’e yükselip diğer iki takım küme düşmezse, bu takımlardan sezon sonu puan tablosunda alt sırada olan takım doğrudan yerel lige düşer, üst sırada olan takım ise yerel lig ikincisi ile baraj müsabakası oynar. İlin en üst yerel lig birincisi olan takım doğrudan BAL’a yükselir.
D) 3 takımdan hiçbiri TFF 3.Lig’e yükselmez, diğer iki takım küme düşerse, ligde kalan takım BAL’da kalır, yerel lig birincisi ise doğrudan BAL’a yükselir.
E) 3 takımdan biri küme düşerse, kalan iki takımdan sezon sonu puan tablosunda alt sırada olan takım yerel lig birincisi ile baraj müsabakası oynar. Sezon sonu puan tablosunda üst sırada olan takım BAL’da kalır.
F) 3 takımdan hiçbiri TFF 3.Lig’e yükselmez ve küme düşmezlerse, sezon sonu puan tablosunda en üstte olan takım BAL’da kalır, en alta olan takım doğrudan yerel lige düşer. İkinci olan takım ise yerel lig birincisi ile baraj müsabakası oynar.

Bu şartlarla şuan için gelişen olay şudur;

13. sırada ki Kırklareli Sanayispor küme düşen takım olarak görülüyor. E maddesindeki olay gerçekleşiyor ve 10.sıradaki Babaeskispor, Süper Amatör'de şampiyon olan takım ile baraj maçı oynuyor.(Büyükkarıştıranspor ile sanırım)

7. sırada ki Lüleburgazspor'da BAL'da kalan takım oluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder