KASABAYA BİR ÇİFT SÖZ : 8 KASIM STADI BİZİMDİR; KALE DİREKLERİ SİZİNDİR.

Çarşamba, Mart 12

anlatacaklarım var..

hayır o kadar çok üzülecek şey varken bende daha ne olabilirki diye düşünüyordum. 

yemek yerken. su içerken. sevgilin seni terk ettiğinde. sarhoşken. silah altındayken. kümeye düşerken. her ne şekilde hangi dertlere gark olmuşsan. bilmen gereken bir şey var arkadaş; lüleburgazspor böyle. 

iyi lüleburgazsporlu olmak istiyorsan önce kaybetmekten tat almayı bileceksin. yenildiğinde daha çok sevebileceksin ki hayatı kendine zindan etmeyesin. kümeye düştüğün her yılın ardından daha yüksek sesle lüleburgazspor diye haykıracaksın.

hemde öyle bir takım zevat gibi kaçarak değil nihat güder gibi dik durarak haykıracaksın. kaçmadan. savaşarak. gençlerin en azından onurlu bir mücadele gösterebilecegini ispatlayarak, onlara güvenerek bagıra bagıra dimdik düşeceksin. öyle pısırık pısırık oturmayacaksın için geçmiş lahana turşusu gibi.

düşerse düşer be. ordanda çıkmasın biz orda daha çok seviyoruz.

ha bide bi futbolcu eskisi vardı nooldu ona ? fenerbahçede filan oynamış hani giiti dimi? öyle olur işte bu işler. 2002de görmüştük biz bu filmi. allah hepimize ömür versin 2035te yine hoca olmak için başvurur muhterem hepimizde görürüz.

sözün özü şudurki kardeşlerim; mahallede top oynayan kızanlara,yegenlerimize, çocuklarımıza bir lüleburgazsporluluk bilinci, sevgisi yada duruşu bırakacaksak bu duruş nihat güder'in, alev sert'in, metin küçük'ün, duruşu olacak. 

zaten amatörden de düşünce bırakacak başkada birşey kalmıyor..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder