KASABAYA BİR ÇİFT SÖZ : 8 KASIM STADI BİZİMDİR; KALE DİREKLERİ SİZİNDİR.

Çarşamba, Ekim 29

korkmadan yuruyoruz. sampiyon olacagız !

bu sene acayip bir lüleburgazspor var. henüz izlemeyen varsa bir an önce işlerini ayarlasın ve pazar günü bizimle vize'ye gelsin. 

yaş ortalamas 16 olan bir takım düşünün. saha içinde her topa beş kişiyle basıyor. 
sağ kanattan fatih ve ergin diye iki oyuncu her maç ortalama 40 (yanlış okumuyorsunuz bildigin 40) orta yapıyor. 
ufacık tefecik cocuklar. aralarında yirmi yaşını gecmiş 5 tane ancak vardır. 
tekmeye kafa uzatıyor. koşmaktan yorulmuyor. dahası ne rakibe, ne hakeme çirkefleşmiyorlar. tekmeyi yiyen yerden kalkıp işine bakıyor. es kaza rakibine bir faul yapan hakemin kararından önce gidip özür diliyor. 

maçların ikinci yarısı rakiplerimiz nefessiz kalırken bizim takım r1 takılı kalmış gibi oynuyor. rakiplerimizin ve ligin durumun göz önüne alırsak 'abartıyormuşum' gibi gözükebilir zira süper amatör oynuyoruz. haklısınız ama lüleburgazsporu övmek benim içimden geliyor. 
saha içerisinde götü geçmis futbolcuları, götü geçmiş teknik direktörleri görmekten öylesine bıkmışım ki rakiplerini ısıran aslan gibi bir takım görünce duygularım kabarıyor. 

avazım çıktıgı kadar, ciğerlerime dolan tüm hava ile ŞAMPİYON LÜLEBURGAZSPOR diye bağırmak istiyorum. 

ki zaten bu hissimi paylaşan insanların az olmadığını da maçlara gelenler anlıyor. bizim çocuklar her hafta kendilerine duyulan saygıyı artırıyorlar. çünkü rakiple ilgilenmiyorlar, hakeme muhattap olmuyorlar, sadece futbol oynuyorlar. allah var güzel de oynuyorlar. 

işin teknik boyutu da nacizhane fikirlerimle şunlar: 

/orta sahamızda gecen yıldan kalan kaptan bu sezon biraz daha sorumluluk alıyor. karıştıran maçında beğenmemiştim ama pazar günü pınarhisar karşısında etkili oynadı.  
//abdulkadir iyi niyetli. bu hafta penaltı golü ile kazanmamızı sağladı ama daha kuvvetlenmesi lazım 
/// 10 numaranın top ayağına yakışıyor. daha ilk kontrolde farklı bir oyuncu imajı veriyor ancak daha basit oyna be güzel kardeşim. hep en zor tercihi yapmak zorunda değilsin ki
//// sağ bekte fatih, sağ açıkta ergin diye iki oyuncu oynuyor. taşa tahtaya mermere vurun. allah cc. nazardan saklasın. elemanlar resmen elektirik enerjisi ile çalışıyor. öyle bir hızlanma yetenegi, öyle bir dayanıklılık olamaz. ps1 gibi gidiyor ergin. masallah
///// iki stoperimiz hem güven veriyor hemde yakısıklı cocuklar ha. sarışın sırım gibi elemanlar. topcu olamazlarsa dizi oyuncusu olurlar :)
////// gecen yıldan beri her yaş kategorisinde, her maçta oynayan yegane kalecimiz vedat bu hafta 2 penaltı çıkardı. maçın kahramanı olan vedo maç sonrası da ne kadar iyi bir lüleburgazsporlu olduğunu ne güzel anlattı. eline ayağına sağlık kardeşim. 

sözün özü. sahada 3 maçtır seyrettiğim lüleburgazsporda eleştirilecek bi durum yok. öyle bir durumdayım ki haftaya maç vize'de değil bağdat'ta oynansa gidelim diyeceğim. 
sahadaki özverileriyle göğsümüzü kabartan tüm oyuncu kardeşlerimizi tebrik ediyorum. 
onları tüm rakiplerini sahadan silecek kadar kuvvetli yetiştiren nihat güder ve doğan çapraz'ı da es geçmiyorum.

ve son çağrımda sayın başkan metin açıkgöz'e 'başkanım hiç transfer yapmayalım bu çocuklar bu takımı bal ligine çıkartacak. ben inanıyorum'
(bunu nerden okuyacak başkan diyenler için zorunlu açıklama; bu düşüncemi maç oynanırken başkana ilettim müsterih olun)

yazının sonuna gelirken iki hususu daha önemle belirtmek istiyorum. 
birincisi tribündeki hızlı lüleburgazsporlu kitle. ciğerler böylesine basit bir ligde böylesine sudan sebepler için gereksiz gerginlik yaratıyor cezalar alıyorsunuz. biz bu ligde bu çocukların haklarını yedirmezsek evelallah namağlup şampiyon oluruz. kendinizi yakmayın. seneye bal liginde daha gergin maçlar oynayacağız. ki zaten bu gruptaki takımların hepsi bizim takımımız sayılır. bak bu hafta maçtan sonra geldi özür diledi pınarhisarlı futbolcular. neticede lüleburgazspor isim olarak bu ligdeki takımların hepsinin ağabeyi. yarın bir gün beğendiğimiz topcuları ister alırız. biz bu ligde misafiriz. nolur sizde şu emniyetle bu kadar kapışmayın. kendinizi yakmayın. seneye daha atraksiyonlu günlerimiz olacak emin olabilirsiniz. 

bir ikinci hususta saha içerisinde muhteşem olan bu genc takımımızı deplasmanlarda yalnız bırakmamamız gerektigi. bir önceki örnekte pınarhisarlı futbolcuların maç sonu alttan aldıklarından bahsettim ama bazı deplasmanlarda bu iş biraz sarpa sarabilir. genç rakiplerle oynarken sıkıntı yokta papazı bol takımlara karşı bu takımı sahipsiz bırakmamalıyız.

sözün özü maça gelin kardeşim. bu yazıyı okuyan. her kimsen maça gel. 
kendini polise aldırma. ama saha içerisinde topcumuza tekme atan olursada kenardan 'yavaş ulan !' diyecek insanlara bu genç çocukların ihtiyacı var. 

evet biz bu ligde misafiriz ve namağlup şampiyon olacağız ! 

lüleburgazspor'un adı ve taraftarı 'süper amatör lig' organizasyonuna biraz büyük gelir. 
bunu ispatlamakta tribünleri doldurmaktan gecer. 


2 kasım pazar 
14.00
vize ilçe stadı

vizespor - lüleburgazspor 


/ bin dermana değişirsem şerefsizim /

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder