KASABAYA BİR ÇİFT SÖZ : 8 KASIM STADI BİZİMDİR; KALE DİREKLERİ SİZİNDİR.

Çarşamba, Eylül 23

Sakaryaspor


Bu blog Lüleburgazspor maçları,haberlerini çok nadir olarakta futbol dışı haberleri yayınladığım yer.

Futbol yazarken de Lüleburgazspor harici fazla birşey yazmak istemiyorum. Ama Sakaryaspor' a burada ayıracağım yer herhalde onlara layık olmasa bile üzüntülerimi belirtmek için yeterli olur.

Çok değil bundan yaklaşık 3 sene önce Turkcell Süper Lig'te oynarken kendi evinde Fenerbahçe'yi ve Trabzonspor'u  yenip Beşiktaş'la İnönü Stadı'nda berabere kalan bir takım vardı.O sene Turkcell Süper Lig'e veda ettiler.BankAsya 1.Lig'inde o sene 3. olarak Play-Off oynama hakkını elde ettiler ilk maçta Boluspor'a penaltılarla elendiler ve Süper Lig kapısı kapandı.(O sene Süper Lig'e Bank Asya'yı 4. sırada bitirp Playoff maçlarında önceDiyarbakırspor'u daha sonra da finalde Sakaryaspor'u eleyen Boluspor'u yenerek Süper Lig'e çıktılar.)

Yine şampiyonluk parolasıyla başlanan ligte Sakaryaspor başlarda inişli çıkışlı grafik çiziyordu daha sonra alınan mağlubiyet serileri nedeniyle ligin ilk yarısında son sıraya demir atmıştı.Ligin İkinci yarısında topladığı puanlarla bir anda moral bulan Sakaryaspor ilerki haftalarda iki basamak yükselerek son haftalara girilirken kendine 16.sırada yer buldu.Rakiplerinin kazanmasıyla yükselemeyen Sakaryaspor geçen sene İkinci Lig B'ye düştü.Bu sene 1.Klasman grubunda mücadele ediyor ama çok zor şartlar altında.

Ben bu şehirde 4 sene ikamet ettim.Birçok maçına da gittim.Taraftar grupları olan Tatangalar'ı da beğenirim 


Maraton Tribünün ortasında sayıları her maçta 300 ile 500 arasında değişen sadece Sakaryaspor'u tutan bir kitle.Takım üstünde de etkileri bulunmaktadır.Ayrıca gecen sene Lüleburgaz'da 2.Ligi garantileyen Göztepe ile de sağlam dostlukları vardır.

Kocaelispor,Antalyaspor,Bursaspor ve Ankaragücü'nü sevmezler.Özellikle de Kocaelispor.

Kocaeli ile Sakarya artık bir il olmuş kadar yakın olmalarına rağmen çok uzaklar.Deprem bile onları bir araya getirip kenetleyemedi.En son Fenerbahçe deplasmanına trenle giderken Kocaeli'nde bir Sakaryaspor taraftarı birinin ölmesiyle ve bu olayın Kocaelililer tarafında yapıldığını belirtmeleri bu düşmanlığı daha da ateşlenmiştir.İnşallah bu husumet en yakın zamanda son bulur da kardeşlik başlar.

Şuan da takım kadrosu 16 kişiden oluşuyor.Nedeni;Kulübün içine düştüğü ekonomik kriz ve lisans çıkartılamaması.Çoğu PAF takımı oyuncusu ve profesyonel lig tecrübesi yok.Şuan Ligte

son sıradalar ve eğer maddi anlamda rahatlamazlarsa zor günler devam edecek.

son sözüm Tatangalar'ın şu sıralar çok kullandığı slogan;

"KURTULUŞA KADAR SAVAŞ"

başarılar SAKARYASPOR

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder