KASABAYA BİR ÇİFT SÖZ : 8 KASIM STADI BİZİMDİR; KALE DİREKLERİ SİZİNDİR.

Pazar, Ekim 11

Milli Eziyet


Dün saat 18:00 TV başına oturdum, kanalları karıştırırken Brezilya ile Almanya U20 maçı vardı.Orda Türk asıllı Semih'i görünce içim acıdı biz o mevkideki adamları devşirme yoluyla Milli Takıma alıyoruz.

Bu maçı saat 19 :00 a kadar takip ettim.Maç 1-1 di ilk golü Almanya attı sonra Brezilyalı Maicon durumu eşitledi.Uzatmaya giden maç Brezilya'nın bir gol daha atmasıyla yarı final biletini aldı.

Saat 19:00 başlayan bizim için önemli olan Estonya-Bosna maçı bir ara tek kaleye döndü.Nitekim Dzeko soldan gelen ortaya kafayı yapıştırmasıyla 1-0 öne geçti ve bizim umutlarımız azalttı.

Bosna gol sevincini yaşarken Ukrayna penaltı kaçırmış bu arada İngiltere kalecisi Green kırmızı kartla atılmış.O maçı da 1-0 almış Ukrayna beklenen komplo oldu ve Ukrayna İngiltere'yi yendi.

Gelelim Bosna maçına ben bu kadar rahat oynayan bir takım görmedim gol atsalarda yeselerde adamlar çok rahat.Geçen sene Almanya Bundesliga'da ilk yarı fırtına gibi esen ikinci yarı sakatlığı nedeniyle oynamayan İbiseviç'in ikinci golüyle Türkiye için "Game Over".

Bu saatten sonra amacı olmaya n bir maçta en azından güzel futbol ve bol gol beklemiştim.Defans hattını Önder ve Servet ile kuran İmparator bozuntusu bir de onları çakılı oynattı ama anlamadığım Belçika'nın 2 golü ve 2-3 pozisyonu defans arkasına atılan toplar ve defansın yerini kaybetmesi sonucu oluştu.Neyse  Emile Mpenza'dan 2 gol yedik. Fatih Terim rahatlamıştır bundan sonra.

Kadro seçimini hep egosuna göre kuran Terim Efendi gece aldığım haberlere göre "Ermenistan maçım son maçım olacak" demiş.Çok üzüldüm.(!)

Ben bu takımın başına yabancı kariyerli ve sistemi olan bir hocanın gelmesinden yanayım.

Gecenin finalini Arjantin - Peru maçıyla yaptım.Arjantin Higuen'le 1-0 öne geçti.Maradona'nın boynuna geçirilen ip biraz gevşemişti ki Peru'nun 89'da attığı gol tam sandalyesine tekme niteliğindeydi ama 35'lik Palermo 90+2'de hocasını ipten aldı.

Bu arada ben ne çok maç izlemişim.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder