KASABAYA BİR ÇİFT SÖZ : 8 KASIM STADI BİZİMDİR; KALE DİREKLERİ SİZİNDİR.

Pazar, Şubat 7

Tarlada 2 çeker


Yağmurlu havada oynandığı için sahamızın muhteşem(!) zemini sürülmeye hazır tarla görünümündeydi.

Maçtan çok iyi futbol beklemiyorduk.Mücade eden, ayakta kalan maçı alırdı.Karşımızda şuana kadar oynadığımız 5 maçta da yendiğimiz hatta gol bile yemediğimiz Oyak Renault.

Maça çok iyi başlamadık zeminin ağır olmasından dolayı topa iki takımda hakim olamadı. 30 veya 35. dk gibi Halil İbrahim'in sakatlanıp çıkması yerine de maçın adamı Deniz'in girmesi topu kale önüne taşıma konusunda sıkıntılarımızı giderdi.İkinci yarının ilk 10 dk sı içinde kale önüne yapılan yerden ortanın suya çakılması ve Deniz'in önünde kalmasıyla 1-0 öne geçtik.Ali Erdem'in çıkıp yerine 78 numaralı Galatasaray A2 takımından alınan Ufuk'ın oyuna girmesi orta sahanın hakimiyetini elimize geçmesini sağladı.Daha diri bir ortasaha ile yüklenen Lüleburgazspor ikinci golü yine bir karambol pozisyonda Deniz'in vurduğu topa Oyaklı oyuncuya çarpması topu kaleye gönderdi.

Bugün özellikle iki stoper Tolga ve Emrah ilk defa birbirleriyle oynamasına rağmen iyi iş çıkardılar.Ufuk Muhtar'da genç ve yetenekli. Son dakikalarda oyuna giren Samet Okumuş fizik itibariyle daha hazır değil ama geçmişinde bir Fenerbahçe macerası var, iyi olabileceği kanaatindeyim.

Ara transfer döneminde yapılan transferler iyi gibi duruyor.İnşallah bu oyuncular 6 ay sonra tam takıma alışmışken gönderilmez.

Bir paragrafta Ali Erdem Avuncaner'e ayırayım. Talha gittikten sonra ilk 11'de daha çok yer bulmaya başlayan Ali Erdem, tam olarak istenilen kıvama gelmedi. İyi veya kötü olması önemli değil. Bugünkü maçta herkes canla başla mücadelesini verirken O, 1 metre önünden geçen topa hamle bile yapamıyor, ikili mücadelerle bir omuzluk canı var, valla yerine oyuna giren 91 doğumlu Ufuk, ikili mücadelerde daha fazla ayakta kaldı.

Haftaya bay geçiyoruz.Puan farkı 7'ye düştü.Haftaya Çerkezköy ve Bayrampaşa'ya başarılar diliyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder