KASABAYA BİR ÇİFT SÖZ : 8 KASIM STADI BİZİMDİR; KALE DİREKLERİ SİZİNDİR.

Cuma, Şubat 25

Hedef 2. Lig-miş-

Semih Yıldız'ın haberini buradan okuyabilirsiniz.

Şimdi de gelelim yorum kısmına. Ne demiş başkan..

Uyumlu kadro ve teknik heyet ile amaçlarının en azından playoff olduğunu belirtmiş.
Yıllardır yanlış olduğunun farkında olduğumuz hedeflere hiç tereddütsüz inandık. Yine önümüze bu şekilde hedefler konuldu. Deniliyor ki "bu takıma inanın". Bizler bu takıma inanıyoruz. Fakat sizlere güvenmiyoruz.
Neden mi ?
Maddelerle ifade edelim

 *     İlk çıktığımız sene güzel bir kadro kurdunuz. Takım iddialı olamadı. Çünkü bir amatörlük yaşadık. Bazılarının söylediğine göre haksızlık ettik ama Hasan Al'ı karşı bir tavrımız oldu. Sonra başarısızlık sebebiyle Hasan hoca gönderildi. Yerine kim geldi ? Soner Boz.. Gerekli mücadeleyi gösteremedik. Beykoz şampiyonluğunu garantilememiş olsa küme düşebilirdik. Parola neydi ? Bir üst lig..

*     Soner Boz ile maya tutmayınca Zeki Erguvan'ı takımın başına getirdiniz. Zeki hocanın performansını yazıya dökelim.

7   Eylül  F.Karagümrük 1-2 Lüleburgazspor
14 Eylül  Lüleburgazspor 3-0 Küçükköy
21 Eylül  Lüleburgazspor 3-1 Gölcükspor
24 Eylül  A. Üsküdar 1-1 Lüleburgazspor
1 Ekim   Lüleburgazspor 2-1 Kartal Belediyespor
5 Ekim   Tepecik 2-1 Lüleburgazspor
12 Ekim Lüleburgazspor 2-0 Orhangazi GB
19 Ekim Oyak Renault 0-3 Lüleburgzspor
26 Ekim Lüleburgazspor 2-1 Yalovaspor

İşte burada işler biraz değişiyor.

2 Kasım Lüleburgazspor 0-1 F.KaragümrükBu tarihte benim hiç anlamadığım ve hiç bir zaman da anlamayacağım şekilde kötü bir ivme kazanıyor. Önce 10. haftada hiç galibiyeti olmayan F.Karagümrük'e, bir sonraki hafta ise yine hiç galibiyeti olmayan Küçükköy'e kaybediyor.


Bir sonraki hafta yükselme grubu yolunda rakibimiz Gölcükspor'a yeniliyoruz ve Zeki hoca istifa ediyor. Gölcükspor yenilgisi kabul edilebilir fakat Karagümrük ve Küçükköy maçlarının kaybedilmesini anlayamıyorum.


 5 Kasım Küçükköy 3-0 Lüleburgazspor
12 Kasım Gölcükspor 1-0 Lüleburgazspor

Zeki hocanın istifasından sonra bir başka stajyer İsa Turan kontrat imzalıyor 20 Kasım 2008 tarihinde.
İsa Turan'ın teknik direktörlüğünde öyle ya da böyle yükselme grubuna yükselmeyi başardık. İşte bu da İsa Turan'ın Yükselme Grubu tablosu..


Öncelikle dikkat çekmek istediğim bir konu var üstteki tablo ile ilgili. Lüleburgazspor 10 maçta 19 gol atmış, 8 gol yemiş. İsa Turan geldikten sonra ise 7 gol yemişiz, attığımız gol ise 10.
Toplamda, 18 maç 11 galibiyet 2 beraberlik 5 yenilgi ile tamamlamışız kademe grubunu.


Hemen üstteki tablo ise ilk dört takımın direk üst lige çıktığı, sonraki dört takımın da playoff'a kaldığı yükselme grubu. Ve Lüleburgazspor olarak beraberlik şampiyonu olmuşuz.

Bütün bunlar sizin sayenizde olmuşken, bu takım en iyi halindeyken bile çıkamıyorken bizden ne istiyorsunuz ? Size güvenmemizi.

*        Sezon sonunda İsa Turan stajını başarı ile tamamlayıp Samsunspor'a sportif diröktör olarak atandı. Yerine yine aynı bölgelerden Ahmet Kazım Ertem hocamız getirildi. Ne Soner Boz'a verilen bir kadro verildi ne de İsa Turan'a verilen gibi bir kadro verildi. Başarı beklenildi.
Erçağ Evirgen satıldı, Talha Mayhoş satıldı, kaptan Gökhan satıldı, kaleci Burak alınamadı. Çıplak bir kadro Ahmet hocaya teslim edildi. 
-Bu durum biraz büyük kulüpleri andırıyor. Nasıl ki o kulüpler zorda kalınca öz evlat dedikler adamları göreve çağırırlar, ellerine çıplak bir kadro verirler ve başarı beklerler ya.. İşte tam böyle bir durum.-
 Neyse..

Ne dediler ? Parola 2. Lig..
Ne oldu ? 
Ligin bitimine haftalar kala havlu attık.

Ahmet hocanın ayrılmasını şahsım adına hiç istemedim. Bu sene yine takımın başında kalmasını istiyordum. Nitekim kaldı da ama yine eline çıplak bir kadro verildi. Adam ne yapsın ?
Bu sene parola neymiş ? Taşak.. Eıhhhmm, şafak.
2. Lig. Yersen aganigi naganigi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder