KASABAYA BİR ÇİFT SÖZ : 8 KASIM STADI BİZİMDİR; KALE DİREKLERİ SİZİNDİR.

Cumartesi, Mart 6

Diyarbakırda Olay

Haftalardır beklenen Diyarbakırspor - Bursaspor mücadelesi maçın 17. dakikasından hakemlerin soyunma odasına girmesiyle birlikte son buldu. Bursa valiliğinin Bursa taraftarının deplasmana gitmesine müsade etmemesi hafta boyunca eleştirildi. Ama sonuç olarak baktığımızda iyi ki gitmemişler diyebiliyoruz ancak.

Bir takım taraftarı neden rakip taraftara olan kızgınlığını futbolculardan çıkarmak ister anlamak mümkün değil. Deplasman gittiğinde senin sinirini bozan tezahüratların sahibi Bursasporlu futbolcular değiller değil mi ? Peki değilse neden bütün kızgınlığını sahaya yabancı madde atarak çıkartırsın ? Ayıp günah değil mi ?

Daha maçın başlamasından 1 dk sonra oyunun durmasına sebep oluyorsun ? Zatenbütün ülkenin gözü kulağı senin üzerinde ve herkes istim üstünde.. Ne olacak ne bitecek diye bütün gözler Diyarbakır'a çevrilmiş. Nedir bu olay yapma merakı ? Hemde futbolcularla ? Futbolcularla ne alıp veremediğiniz var anlamış değilim ?

Bizim liglerde kalmasını istediğimiz Diyarbakırspor taraftarı provokotörlerin gazına gelerek heryere saldıran, hatta onu geçtim ekmek parası için mücadele eden futbolculara saldıranlar değil "Biz seni gittiğimiz deplasmanlarda pkk dışarı diyenlere inat Türkiye Cumhuriyeti kimliğinin verdiği onurla sevdik" sloganını atan Diyarbakırsporlular..

1 yorum: