KASABAYA BİR ÇİFT SÖZ : 8 KASIM STADI BİZİMDİR; KALE DİREKLERİ SİZİNDİR.

Perşembe, Nisan 8

Lüleburgazspor !

Sezonun bitmesine daha haftalar kala havlu attık. Ne şampiyonluk mücadelesi veriyoruz ne de düşmeme. Bundan sonrası bizim için tatsız tuzsuz bir lig.. Gazozuna maçlar yapacağız.

Bizler tribünde bazı yanlışlar yaptık. Yönetici ve futbolcuların da bazı yanlışlıkları oldu. Sezon bitmeden sezon sonu değerlendirmesi yapmak zorunda kaldık bizde..

Takım olarak kötü başladığımız ligi güzel götürmeye başlamıştık ki transferler can sıkıcı bir hal aldı. Kendi gelecekleri için formanın hakkını sonuna kadar veren futbolcular satıldı. Yerine ruhsuz adamlar oynatıldı. Kişilikten yoksun, daha gelişimini tamamlamamış ama kendini Messi sanan bir çok futbolcu için gün doğmuştu. Nasıl olsa ilk 11'deki yeri hazırdı. Neden mi ? Nüfus cüzdanındaki yeri için.

Takımda 55 numaralar, 61 numaralar gırla giderken formasını terletmekten aciz adamlar tribünlere sus işareti yapmasını öğrendi. Halkın takıma olan ilgisinin son bağı koparılıp atılırken, halk kaderine razı olmaya zorlanırken arada çıkan çatlak sesleri bizler susturduk. Susturulduk.. Önümüzdeki sene ne mi olacak ? Yine bomba gibi başlayacağız sezona ve ligin ikinci yarısında yerimizi garantiledikten sonra maç kazanamayacağız. Bizlere ömür törpüsü olacak yine bu takım.

Bazı futbolculara ayrı paranttez açmak istiyorum. İyi ve kötü olarak ikiye ayıracağım futbolcuları.
Hüseyin : Orta sahadaki mücadelesi ve kesiciliği ile takımdaki en kaliteli oyunculardan birisi. Topu ayağına aldığında rahatlatıyor takımı. Elinden gelenden fazlasını yapmaya çalışıyor. Formayı sonuna hakedenlerden bir tanesi. Takımda kalmasını en çok istediğim oyuncuların da başında geliyor.
Burak : Beylerbeyi kalecisiyken yaşadığımız sorunlardan sonra bize geldiğinde muammaydı bizler için. İyi performans beklemiyorduk, sevebileceğimiz bir adam olduğunu düşünmüyorduk. Ama gösterdiği performans ve sahaya tüm ruhunu yansıtmasıyla gönlümüzde taht kurdu desek yeridir. Kiralık olması üzüyor bizleri, umarım takıma katılır.
Deniz : Geçen sezon yükselme grubunda bu performansını gösterseydi şuanda 2. ligte olurduk. Sağ kanadı otobon gibi kullandı bütün sezon. Ama sezon sonunda büyük ihtimal satılacaktır. Başarı isteniyorsa takımda kalmalı mutlaka.
Semih : Alt yapıdan gelen kardeşlerimiz haricinde takımdaki tek Trakyalı sanırım. Buralardan yetişen tek oyuncu diyelim yahut. Elinden gelenini fazlasını yapıyor sahada. Tam bir görev adamı. Sen söyle o yapsın.. Takımda kalmasını can-ı gönülden istiyorum.
Tandoğan : Uzun zaman sakatlık yaşadıktan sonra geri dönüşü iyi yapamadı. Ama görev verildiğinde sağ kanatta Deniz ile iyi bir ikili oluşturdular. Yarım sezonu sakatlıkla geçirmiş olsa da taraftarın beğenisini kazanan oyunculardan.
Samet : Pek izleme fırsatımız olmadı. Geldiğinde çok kiloluydu ama çabuk erimiş. Hırslı bir futbolcu olduğu konusunda herkes hem fikir. Ama forvet değilde orta sahada oynarsa, geriden hücumlara katılsa daha verimli olacağını düşünüyorum. Çok fazla izleme fırsatımız olmadı ama takımda kalsa iyi olur. Giderse de üzülmem..

Bunlar performansını beğendiğim oyuncular. Bir de beğenmediklerim var..
Uğur : Tribünlere sus işareti yaptığı anda herkesin gözünde dibe vurdu. Onunla ilgili dualarımız amatör kümeye dönmesi hususunda.. Hem yönetim para vermiyor diye oynamayacak hem de protestolara karşılık verecek. İkisi aynı anda olmuyor.
Mehmet Kömürcü : Giderse hiç üzülmeyeceğim. Eksikliğini hiç mi hiç hissetmeyiz.

Yönetim ise kendi istekleri doğrultusunda hareket ediyorlar ve Lüleburgaza hizmetleri yok. Halkı, Lüleburgazspordan soğutmaktan başka hiç bir şey yapmadılar. Işık saçmaya yeltenen oyuncuları sattılar ve borcu hiç kapatamadılar. Ne sportif başarı getirebildiler ne de finansal başarı. Sadece takımın başında durdular. Bu sahip çıkmaksa eğer herkes yapabilir bu işi. Yöentimden uzaklaştırdıkları adamlar Lüleburgazspora gerçek anlamda sahip çıkan adamlardı. Her sezon ağza çalınan bir parmak bala inanıp şampiyonluklar unutulurken hiç kimsenin aklına gelmedi bir gün bu şehir uyanacağı ve direnişe geçeceği. Nazım Hikmet'in bir sözü var " Sen yanmazsan, ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa" ... Kendini ateşe atacak birileri mutlaka çıkacaktır zamanı geldiğinde.

Son olarak bu sezon bitti. Önümüzdeki sezon herşey farklı olmalı. Herkes bunu bilerek ayağa kalkmalı. Son iki sezondur yaşadıklarımızı önümüzdeki sezon da yaşarsak bu halk uyanacaktır.
Daha öncelerde yaşanmıştır.. Futbolcu kardeşlerimizden de bizimle birlikte bu direnişe girmek isteyenler kalsınlar sadece. Paranın muhabbetini yapanlar asla ve asla kalmasınlar bu takımda. Bu da isteyen, üzerine alınan herkese karşı bir manifesto olsun!

3 yorum:

 1. Herşeyi noktasına kadar açıklamışsın Mucci.Bunların üstüne bize laf söylemek düşmez.

  Bir parantez açmak lazım.Anıl ve Emre 'ye ! Bu çocuklar alt yapıdan geldiyse kardeşim bu çocukların değerini bilmek lazım.Hata yapılacaksa bu çocuklar yapsın diğerleri değil ...

  YanıtlaSil
 2. İkisi de son maçta çok iyi oynadılar bana göre. Onların hatalarını görmezden gelebiliriz. Yeter ki şans verilsin ve bu çocuklar bu takımda bir yerlere gelsinler.

  YanıtlaSil
 3. yazı güzel olmuş eline sağlık
  üstüne söz söylenmez
  ama ben bişeyi daha hatırlatacağım

  "bilet gişesi durmasın orda ya"

  YanıtlaSil